Home Aktivnosti Saveza 43. Republičko šahovsko prvenstvo Saveza distrofičara Srbije

43. Republičko šahovsko prvenstvo Saveza distrofičara Srbije

by savez

Pod pokroviteljstvom Ministarstva za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja ( Sektor za zaštitu osoba sa invaliditetom ). Savez distrofičara Srbije organizovao je 43. Republičko šahovsko prvenstvo za osobe sa distrofijom i srodnim neuromišićnim bolestima.

Prvenstvo je održano u Beogradu u hotelu “N” od 1. do 4. juna 2019.

Učestvovalo je 46 takmičara/ki u svim kategorijama. Prva liga seniori – 16 učesnika, Druga liga seniori – 14 učesnika, u konkurenciji Žena učestvovalo je 14 takmičarki i 2 takmičara u kategoriji Omladinci.

Pravdu je delio Nacionalni šahovski sudija Travica Robert iz Sombora.

Po prvi put funkciju direktora prvenstva obavljao je Dodić Vlado iz Smedereva.

Prvog dana odigran je brzopotezni šahovski turnir “SEĆANJE NA ŠAMPIONE“. Pravo učešća imali su svi zainteresovani: seniori, dame, juniori i pratioci.

Najuspešniji bio je Mića Vijatović (Bolji život, Smederevo) sa 6,5 poena, drugo mesto zauzeo je Dobrica Antonović (Bolji život, Smederevo) sa 5 poena, dok je treće mesto osvojio Radovan Pavlović (Čačak) sa 5 poena.

Najuspešniji šahisti nagrađeni su peharima, medaljama i diplomama.

[box style=”approved”]Plasmani na 43. Republičkom šahovskom prvenstvu Saveza distrofičara Srbije:[/box][icon_list style=”check”]