Home Aktivnosti Saveza Olimpijske igre Saveza distrofičara Srbije – GRZA 2013

Olimpijske igre Saveza distrofičara Srbije – GRZA 2013

by savez

Od 1-4. avgusta 2013. pod pokroviteljstvom Ministarstva rada, zapošljavanja i socijalne politike – Sektor za zaštitu osoba sa invaliditetom u Grzi kod Paraćina održane su 9. Olimpijske igre Saveza distrofičara Srbije.

Uz učešće 15 ekipa i 77 takmičara nadmetanja su se odvijala u 5 disciplina prilagođenih osobama sa invaliditetom.

Pored redovnih disciplina 10 najboljih strelaca takmičilo se na Memorijalnom kupu “Zoranova meta”, a u okviru revijalnog dela održan je  I Olimpijski šahovski turnir uz učešće 12 takmičara.

Ekipni pobedenik 9. Olimpijskih igara Saveza distrofičara Srbije je ekipa Paraćina sa 19 plasmana.

Drugo mesto osvojila je ekipa Rume – predstavnik Saveza distrofičara Vojvodine, sa 19 plasmana.

Treće mesto osvojila je ekipa Kraljeva sa 22 plasmana.

Najbolji sportista igara je Milenković Srđan iz Paraćina sa koeficijentom 5.

Drugo mesto pripalo je Đuričić Radomiru iz Banja Luke sa koeficijentom 5,25 .

Treće mesto osvojio je Karajović Milosav iz Kragujevca sa koeficijentom 9.

 Najbolji rezultati po disciplinama u pojedinačnoj konkurenciji:

 PLOČICE:

  1. Đuričić Radomir, Banja Luka – 70
  2. Antonović Dobrica, Smederevo – 70
  3. Alempijević Kosa, Užice – 69

STRELJAŠTVO:

  1. Milenković Srđan, Paraćin – 87
  2. Arnautović Miloš, Šabac – 85
  3. Karajović Milosav, Kragujevac – 83

PIKADO:

  1. Čurlić Nenad, Kraljevo – 71
  2. Čurlić Predrag, Kraljevo – 69
  3. Đuričić Radomir, Banja Luka – 67

TRKA ELEKTROMOTORNIH KOLICA:

  1. Milenković Srđan, Paraćin – 3, 31
  2. Karajović Milosav, Kragujevac – 3, 35
  3. Marković Krsto, Ruma – 3, 40

VISEĆA KUGLA:

  1. Milenković Srđan, Paraćin – 16
  2. Mišović Dragana, Čačak – 13
  3. Čurlić Predrag, Kraljevo – 13

MEMORIJALNI KUP: “ZORANOVA META”

  1. Aleksić Željko, Ruma – 87
  2. Radojković Života, Kraljevo – 85
  3. Todorović Slavica, Smederevo – 82

NAJUSPEŠNIJI ASISTENTI – PRATIOCI:

  1. Veljković Vladica, Paraćin
  2. Đuričić Miro, Banja Luka
  3. Antonović Jovica, Smederevo

I OLIMPIJSKI ŠAHOVSKI TURNIR:

  1. Vijatović Mića, “Bolji Život” – Smederevo
  2. Antić Branislav, Smederevo
  3. Antonović Dobrica, Smederevo

[icon_link icon=”download” link=”https://www.distrofija.rs/wp-content/uploads/2013/08/Rezultati-Ekipno-Grza-2013.pdf” target=”_blank” title=”Rezultati-Ekipno-Grza-2013.pdf”]Rezultati-Ekipno-Grza-2013.pdf[/icon_link]

 

[icon_link icon=”download” link=”https://www.distrofija.rs/wp-content/uploads/2013/08/grza-2013-plocice.rar” target=”_blank” title=”grza-2013-plocice.rar”]Slike Grza-2013-plocice.rar[/icon_link]

[icon_link icon=”download” link=”https://www.distrofija.rs/wp-content/uploads/2013/08/grza-2013-kugla-kolica.rar” target=”_blank” title=”grza-2013-kugla-kolica.rar”]Slike Grza-2013-kugla-kolica.rar[/icon_link]

[icon_link icon=”download” link=”https://www.distrofija.rs/wp-content/uploads/2013/08/grza-2013-osvajaci-trofeja.rar” target=”_blank” title=”grza-2013-osvajaci-trofeja.rar”]Slike Grza-2013-osvajaci-trofeja.rar[/icon_link]

0 comment
0

Related Articles

Leave a Comment